Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty wschowski i nowosolski

Od grudnia zwolnienia lekarskie tylko elektroniczne. Biała sobota w ZUS

Od grudnia zwolnienia lekarskie tylko elektroniczne. Biała sobota w ZUS

Od grudnia 2018 roku papierowe zwolnienia lekarskie stają się historią. W związku z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień, 30 listopada lekarze oraz przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z pomocy wszystkich sal obsługi klienta ZUS do godziny 18:00.

Tzw. Biała Sobota to ukłon i wparcie dla lekarzy ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystaiwnia e-zwolnień.

Wprowadzenie elektronicznych zwolnień to efekt nowelizacji przepisów o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw, które wprowadzają obowiązek wystawiania zaświadczeń lekarskich tylko w formie elektronicznej.

Przy wdrażaniu systemu Zakład Ubezpieczeń Społecznych współpracował m.in. z Narodowym Funduczem Zdrowia i placówkami służby zdrowia, w tym ze szpitalami, a także przychodniami i gabinetami lekarskimi. W związku z wprowadzaniem zwolnień elektronicznych specjalnie dla lekarzy i asystentów medycznych ZUS uruchomił m.in. usługę e-doradcy. Dostępna jest też specjalna infolinia telefoniczna.

W piątek oprócz lekarzy z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS korzystać będą mogli również przedsiębiorcy, którzy na miejscu będą mogli założyć swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

Partnerzy